רכישת דירה להשקעה

רכישת דירה להשקעה

אחת הדרכים המקובלות להשקעה בישראל היא השקעה בנדל"ן . מעבר לרכישת דירה למגורים ישראלים רבים מחפשים אחר ההשקעה הנדלני"ת הטובה ביותר.

כיום,בעידן הגלובליזציה המשקיע הישראלי אף לוטש עיניו אל מעבר לים – גרמניה,רומניה,ארה"ב ספרד ואנגליה הם רק חלק מהיעדים בהם רכשו ישראלים רבים נכסים בשנים האחרונות.

אם מסתכלים על שלושים השנים האחרונות ניתן להבחין במגמת עלייה בכל הקשור למחירי הדירות והמקרקעין בישראל. מחירי הנדל"ן המאמירים מובילים את המשקיע הסולידי להשקיע ברכישת דירה להשקעה. חלק ניכר מרוכשי הדירות להשקעה נוטלים הלוואות ומקווים להחזיר את הלוואה מתשלומי השכירות החודשיים.

בבואנו לרכוש דירה להשקעה יש לבדוק מס' פרמטרים:

  1. תחילה יש לבחור את האזור הכללי – בפריפריה, לרוב יתקבלו אחוזי תשואה גבוהים יותר עקב היחס בין מחירי הדירה לבין סכומי השכירות ,ומאידך במקומות רבים במרכז ,עליית המחירים מתבטאת בצורה חזקה יותר ויש לשקול את שני הדברים יחדיו.
  2. בחירת העיר והשכונה – בבואנו לבחור את העיר בה אנו רוצים להשקיע כדאי להיעזר ברשת האינטרנט על מנת לבדוק את אחוזי התשואה הממוצעים – מחירי דירה ממוצעים לעומת סכומי השכירות בדירות אלו והאם אצליח לכסות את תשלומי המשכנתא החודשיים שברצוני לשלם.כמו כן יש לבדוק ביקוש לעומת היצע(לעיתים ההיצע רב מאוד ,דבר המעיד על ביקוש נמוך המתבטא  בד"כ בתשואה נמוכה יחסית).
  3. התאמת הדירה לאוכלוסיית היעד- לדוגמא: במקרים בהם נרצה לקנות דירה ליד מוסדות חינוך אקדמאים כדאי יהיה לקנות דירות קטנות/דירות מפוצלות על מנת לענות על הביקושים. בשכונות לזוגות צעירים כדאי לרכוש דירות המתאימות למשפחות אך לאו דווקא דירות גדולות. במקרים רבים ישנו ביקוש לדירות 3-4 חדרים משום שכמעט ואין בנייה של דירות קטנות חדשות והביקושים עולים.
  4. יש לבדוק תוכניות מתאר מקומיות ואזוריות על מנת לצפות פני עתיד – באחת מערי הפריפריה בה השקיעו רבים בדירות לסטודנטים עתיד לקום מבנה ענק למעונות סטודנטים מסובסדים וחדישים העלולים ליצור מצב של מאות דירות ריקות שיובילו את השוק המקומי לירידה חדה במחירי השכירות וכן ירידה במחירי הדירות להשכרה.
  5. כדאי לחפש מקום בו ישנו צפי לעליות במחירי הדירות עצמם וכן אחוזי תשואה גבוהים מספיק להחזר ההשקעה-שילוב מעין זה יצור תמהיל מוצלח לאורך תקופה ארוכה עד להחזר ההלוואה על הדירה.

לאחר הבדיקות המקדמיות, אותם לרוב ניתן לעשות מהבית באמצעות רשת האינטרנט כדאי לצאת אל השטח, לשוחח עם מתווכים באזור לשאול ולהתעניין ואולי אף תקבלו הצעות לנכסים מעניינים העונים על דרישותיכם. הגיעו עם רשימת דירות וכתובות אותם מצאתם ברשת האינטרנט והסתובבו באזורים המיועדים .

לפני שתחלו במשא ומתן ובבדיקה המשפטית השקיעו זמן בבדיקת הפרמטרים הנ"ל.חובה עליכם לוודא כי הנכס בו הנכם מתכוונים להשקיע את מיטב כספכם ייתן לכם את השקט הנפשי במהלך השנים הבאות ובסופו של דבר יחזיר את ההשקעה.

תגיות: , ,