גישור במשפחה

מה הם גירושין בהסכמה?

כאשר בני זוג מחליטים לסיים את חיי הנישואין הם נמצאים במצב רגשי לא פשוט המצריך טיפול נכון.

לעיתים הזוג מגיע להחלטה משותפת, אך פעמים רבות אחרות ההחלטה הופכת לכורח המציאות עבור אחד מבני הזוג שנאלץ להסכים למצב.
במצב כזה, בו אחד מבני הזוג עדיין מנסה להיאחז בנישואין – גישור לגירושין ע"י מגשרים מוסמכים הינו בעל חשיבות עליונה על מנת למנוע מצב בו אחד הצדדים "מתנקם" בשני.
גישור לתהליך הגירושין, הנקרא גם גישור משפחתי, הוא למעשה תהליך גירושין בהסכמה בו מתקבלות ההחלטות לגבי אופי הפרידה הרשמית כשאת התהליך מנהל מגשר מוסמך לענייני גירושין המוביל את הזוג להסכם גירושין אופטימאלי העונה על צרכיהם של שני הצדדים.

עדיפות תהליך הגישור על פני הליך משפטי

בכל מקרה בו הצדדים לא מגיעים להסכמה על תהליך הגירושין, הליך הגישור הוא הדרך הטובה, הבטוחה ובעלת סיכויי ההצלחה הטובים ביותר להגעה להסכם המקובל על שני הצדדים באמצעות פשרות.
מן הצד השני יש הרואים ואף קוראים לתהליך גירושין בעזרת עורך דין – "מלחמה". במלחמות כאלו אין מנצחים. שני הצדדים יוצאים לרוב "פצועים" מהתהליך ולפעמים אף מתפתחת איבה שלא הייתה קודם ומעיבה על חיי הילדים והסביבה הקרובה לאורך שנים רבות. מטרתו של גישור משפחתי היא להימנע מהתנגחויות וממצבי חיכוך ולהתמקד בנקודות ההסכמה.

כדאיות כלכלית בהליך הגישור

אלמנט נוסף המחויב בתשומת הלב הוא הכספים הרבים אותם מוציאים הצדדים בתהליך הגירושין בהליכים משפטיים. רבים מהמתגרשים חווים טלטלה כלכלית כתוצאה מהמהלך ואף נאלצים לקחת הלוואות שונות על מנת לעבור את המשוכה.
הליך הגישור זול משמעותית מהליך משפטי, לעיתים במאות אחוזים והינו קצר ברוב המקרים מהליך משפטי. נוסף על כך, הליך הגישור פחות מטלטל רגשית.

גילעד ושדי, עו"ד ומגשר במשפחה

עו"ד ומגשר גילעד ושדי, בעל משפחה, עו"ד ומגשר משנת 2007 בעל תואר שני במנהל עסקים, עבר את  ההכשרה המקסימאלית הקיימת בתחום הגישור בארץ ומוסמך מטעם ועדת גדות ובתי המשפט לשמש כמגשר ככלל ומגשר במשפחה בפרט על פי חוק.
עו"ד ומגשר גילעד ושדי מכיר ומוקיר את חיי המשפחה, מאמין בהליך הגישור, בפרט בהליך הגירושין ,ומוביל זוגות להצלחה, הגשמה והשלמה בכל תהליך הפרידה.
בקליניקה של עו"ד ומגשר גילעד ושדי תמצאו אוזן קשבת, נכונות ללא פשרות ומקצועיות ברמה הגבוהה ביותר.
כמגשר, מעניק עו"ד גילעד ושדי לצדדים יכולת לבטא את אשר על ליבם תוך שמירה על סודיות מוחלטת.

סכסוכים משפחתיים:

כאשר מתגלע סכסוך בתוך המשפחה- בנושאים כספיים או לגבי אופן הטיפול בהורים קשישים, ענייני ירושות וצוואות, מחלוקות בנוגע לנכסים משותפים וכן עסקים משפחתיים- מומלץ מאוד לפנות להליך של גישור.
הליך הגישור במצבים הנ"ל הכרחי ומובן לכל בר דעת הרוצה לקיים חיי משפחה ולשמור על התא המשפחתי ללא ריבים ומשקעים.
ברבים מן המקרים בהם פונים בני משפחה לבית המשפט ולאחר הכרעת השופט, נותרות המחלוקות והתחושות הקשות שנגזרות כתוצאה מהליך משפטי קשה. בהליך המשפטי בדר"כ שוררת אווירה לא נעימה.
הליך הגישור לעומת זאת יפנה לטפל בבעיה עצמה אך גם בגורמי הסביבה ובעניינים הרגשיים הכה חשובים בסכסוכים מעין אלו והכל למען מטרה אחת שהינה – להותיר את קשרי המשפחה תקינים בסיום ההליך.